Porównania narzędzi automatyzacji, z aktualnymi cenami
To porównania narzędzi automatyzacji i AI, które naprawdę wdrażamy u klientów: n8n, Make, Zapier i stack wokół nich. Każda strona ma tabelę cen i funkcji ze źródłami, datę ostatniej weryfikacji danych i werdykt dla konkretnych scenariuszy, a nie dyplomatyczny remis.
Większość porównań narzędzi powstaje wyłącznie z cenników. Nasze też od nich zaczynają, ale werdykty biorą się z produkcji: pracujemy na tych platformach codziennie w automatyzacjach klientów, więc wiemy, która wykłada się przy dużym wolumenie, która zaskakuje na fakturze i którą Twój zespół realnie opanuje. Sprawdzamy też, jak każda z nich dogaduje się przez API z polskimi systemami typu Fakturownia czy Baselinker. Ceny weryfikujemy co miesiąc, a każda strona pokazuje datę ostatniego sprawdzenia; linki źródłowe są tuż pod tabelą. Zacznij od trójstronnego przeglądu Make vs n8n vs Zapier, zobacz, co budujemy na tych platformach na stronie automatyzacji biznesowych, albo pomiń lekturę i umów bezpłatny audyt: powiemy Ci, które narzędzie pasuje do Twojego wolumenu, z pokazanym rachunkiem.
Platformy automatyzacji
Make vs n8n: która platforma automatyzacji w 2026?
Make od 9 USD/mc za 10 000 operacji, n8n za darmo self-hosted ze stałym kosztem serwera. Gdzie naprawdę leży różnica i co pasuje do Twojego wolumenu.
Czytaj artykułMake vs Zapier: czy katalog aplikacji jest wart tej ceny?
Zapier Professional startuje od 19,99 USD/mc, Make Core od 9 USD za 10 000 operacji. Katalog kontra wartość, z cenami, źródłami i datą weryfikacji.
Czytaj artykułn8n vs Zapier: automatyzacja za stały koszt czy per task
Zapier liczy każdy krok jako task od 19,99 USD/mc; self-hosted n8n wykonuje workflowy bez limitu na serwerze za ok. 20 zł. Rachunek, haczyk i werdykt.
Czytaj artykułAirtable vs n8n: baza danych no-code czy przepływy pracy?
Airtable kosztuje 20 USD za użytkownika miesięcznie (płatne rocznie), a n8n startuje od 20 EUR miesięcznie (płatne rocznie) za 2500 wykonań. Co wybrać?
Czytaj artykułTwilio vs Zapier: interfejsy API czy wizualne scenariusze w 2026?
Twilio oferuje SMS od 0.0083 USD, a ceny Zapier zaczynają się od 19.99 USD/mc. Porównaj bezpośrednie API z wizualną automatyzacją dla polskich firm SMB.
Czytaj artykułAPI modeli AI
ChatGPT vs Claude API pricing: które API wybrać w 2026?
Porównanie cen API ChatGPT i Claude w 2026 roku. Claude Haiku 4.5 kosztuje $1 / MTok na wejściu, a model OpenAI Luna kosztuje 1.00 USD za milion tokenów.
Czytaj artykułCeny Claude API vs Gemini API: który model podpiąć?
Ceny API w 2026: Gemini 2.5 Flash Lite to $0.10 za 1M tokenów wejściowych, a Claude Sonnet 5 kosztuje $3 za 1M tokenów od września. Zobacz porównanie.
Czytaj artykułAPI ChatGPT vs Gemini: Cennik i porównanie kosztów 2026
Porównaj ceny API ChatGPT i Gemini w 2026. Standardowy GPT-5/6 kosztuje $5.00 za 1M tokenów wejściowych, a Gemini 3.5 Flash to tylko $1.50 za 1M tokenów.
Czytaj artykułAPI ChatGPT vs API Perplexity: porównanie cen
API ChatGPT kosztuje od $5.00 za 1M tokenów wejściowych, a Perplexity Sonar to $1 za 1M tokenów. Porównaj stawki za zapytania, wyszukiwanie i deep research.
Czytaj artykułGemini API vs Perplexity API: Porównanie Cen dla Programistów
Porównaj API Gemini (0,10 USD za 1M tokenów wejściowych) i Perplexity (1 USD za 1M Sonar). Zobacz jak narzędzia wyszukiwania wpływają na koszty integracji API.
Czytaj artykułAsystenci AI
Claude vs Gemini: który asystent AI w 2026 roku?
Claude Pro kosztuje 20 USD/mc i króluje w kodowaniu, a Gemini AI Pro daje aż 5 TB pamięci za 19,99 USD/mc. Sprawdź, który asystent AI jest lepszy dla Ciebie.
Czytaj artykułChatGPT vs Claude: który asystent AI w 2026?
ChatGPT Plus kosztuje $20/month, a Claude Pro oferuje roczny plan za $17/month rozliczany jako $200 z góry. Analizujemy ich ceny, kod i narzędzia agentów.
Czytaj artykułChatGPT vs Microsoft Copilot: którego asystenta AI wybrać w 2026?
Porównaj ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie z Microsoft Copilot od 18,00 USD za użytkownika płatne rocznie. Wybierz najlepszego asystenta AI na rok 2026.
Czytaj artykułChatGPT vs Gemini: który asystent AI w 2026?
Porównaj ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie z Gemini Pro za 19,99 USD z 5 TB przestrzeni dyskowej. Zobacz limity, Deep Research a także Google Flow w 2026.
Czytaj artykułClaude vs Microsoft Copilot: który asystent AI w 2026?
Porównaj Claude za 20 USD/mc i Microsoft Copilot od 18,00 USD za użytkownika miesięcznie (rocznie). Zobacz, który asystent AI najlepiej wesprze Twoją firmę.
Czytaj artykułMicrosoft Copilot vs Gemini: który asystent AI w 2026?
Copilot wymaga planu M365 i kosztuje od 18.00 USD/użytkownika/mc rocznie. Gemini AI Pro daje 5 TB miejsca za 19.99 USD. Sprawdź, co wybrać dla swojej firmy.
Czytaj artykułChatGPT vs Mistral: który asystent AI w 2026 roku?
Porównaj ChatGPT za 20 USD z Mistral Pro za 14.99 USD. Zobacz, jak rabat 50% na API batch oraz limity do 40 grafik wpływają na wybór asystenta w 2026 roku.
Czytaj artykułClaude vs Mistral: który asystent AI w 2026?
Porównaj Claude od 20 USD/mc z Mistral od 14,99 USD/mc. Analizujemy ceny API od 2 USD za mln tokenów i limity dysku, aby ułatwić Ci wybór asystenta AI.
Czytaj artykułGemini vs Mistral: dysk w chmurze kontra modele dla deweloperów
Porównaj Gemini od 4,99 USD do Mistral za 14,99 USD miesięcznie w 2026 roku. Sprawdź limity zużycia, przestrzeń dyskową oraz API w naszym szczegółowym teście.
Czytaj artykułMicrosoft Copilot vs Mistral: integracja korporacyjna vs otwarte modele AI
Porównaj Microsoft Copilot za 18.00 USD user/mc rocznie i Mistral Pro za 14.99 USD/mc. Analizujemy integracje, limity API oraz ceny tych asystentów w 2026.
Czytaj artykułNarzędzia no-code
Airtable vs Make: co powinno zarządzać Twoimi danymi?
Airtable kosztuje 20 USD za użytkownika miesięcznie przy płatności rocznej, a Make zaczyna się od 9 USD za 10 000 kredytów. Wybierz właściwe narzędzie.
Czytaj artykułAirtable vs Zapier: które narzędzie wybrać w 2026?
Airtable oferuje plany Team za 20 USD/użytkownika/miesiąc przy rozliczeniu rocznym, a Zapier od 19,99 USD/miesiąc. Porównaj limity baz i automatyzacji teraz.
Czytaj artykułBubble vs n8n: która platforma zbuduje Twój stos w 2026?
Bubble od $59 miesięcznie rocznie buduje pełne aplikacje webowe, a n8n od 20€ miesięcznie rocznie automatyzuje procesy. Oto nasze porównanie na rok 2026.
Czytaj artykułn8n vs Retool: które narzędzie low code wybrać dla firmy w 2026?
Retool pozwala budować aplikacje od 10 USD/mc za buildera, podczas gdy n8n automatyzuje procesy w tle od 20 EUR/mc przy płatności rocznej. Poznaj fakty.
Czytaj artykułBubble vs Retool: którą platformę wybrać w 2026?
Bubble oferuje plany od 59 USD/mc, a Retool kosztuje od 10 USD/mc za buildera. Zobacz, które narzędzie wybrać dla swoich aplikacji biznesowych w 2026.
Czytaj artykułAirtable vs Retool: na czym budować narzędzia w 2026 roku?
Airtable kosztuje 20 USD za użytkownika miesięcznie, a Retool od 10 USD za developera i 5 USD za użytkownika. Porównujemy limity i ceny no-code w 2026.
Czytaj artykułBubble vs Zapier: które narzędzie no-code wybrać w 2026?
Bubble od 59 USD miesięcznie przy płatności rocznej kontra Zapier od 19,99 USD miesięcznie. Sprawdź, kiedy budować aplikację, a kiedy tylko łączyć API.
Czytaj artykułAirtable vs Bubble: baza danych kontra kompletna aplikacja
Airtable od 20 USD za użytkownika miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. Bubble od 59 USD miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. Zobacz porównanie no-code.
Czytaj artykułRetool vs Zapier: własne aplikacje czy szybkie automatyzacje w 2026?
Retool kosztuje od 10 USD za buildera z 5000 uruchomień workflow, podczas gdy Zapier Professional startuje od 19,99 USD/mc. Porównujemy ceny i funkcje.
Czytaj artykułAirtable vs Twilio: budować tabele czy wdrażać API?
Airtable kosztuje 20 USD za użytkownika miesięcznie przy rozliczeniu rocznym, a Twilio pobiera 0,0083 USD za SMS. Porównaj bazę danych i komunikację API.
Czytaj artykułAPI i komunikacja
n8n vs Twilio: automatyzacja workflow vs API komunikacyjne w 2026
Platforma n8n automatyzuje zadania od 20€/mc przy rozliczeniu rocznym. Twilio wysyła SMS-y od 0,0083 USD oraz WhatsApp od 0,005 USD. Zobacz dokładne koszty.
Czytaj artykułMake vs Twilio: czy lepiej budować, czy integrować w 2026?
Porównaj Make od 9 USD/mc za 10 000 kredytów z Twilio rozliczanym od 0,0083 USD za wysłany lub odebrany SMS. Wybierz najlepsze rozwiązanie IT w 2026 roku.
Czytaj artykułPlatformy chatbotów
ManyChat vs n8n: co wybrać do obsługi wiadomości w 2026?
Porównaj ManyChat od 14 USD/mc za 250 aktywnych kontaktów i n8n od 20 EUR/mc przy płatności rocznej. Wybierz odpowiedni system do automatyzacji swoich rozmów.
Czytaj artykułBotpress vs Voiceflow: która platforma chatbotów w 2026?
Botpress oferuje darmowy plan do 100 konwersacji miesięcznie, podczas gdy Voiceflow wymaga wyceny dla firm. Poznaj wszystkie różnice, tabele limitów i ceny.
Czytaj artykułBotpress vs n8n: który kreator AI wybrać w 2026 roku?
Botpress oferuje darmowy plan do 100 konwersacji/mc, a n8n kosztuje od 20€/mo przy płatności rocznej. Zobacz, które narzędzie wybrać dla agentów AI w 2026.
Czytaj artykułManyChat vs Zapier: która platforma w 2026 roku?
Wybierz ManyChat od 14 USD/mc dla 250 kontaktów lub Zapier od 19,99 USD/mc dla 100 tasków. Zobacz porównanie automatyzacji czatów i aplikacji w 2026 roku.
Czytaj artykułn8n vs Voiceflow: którą platformę agentów AI wybrać w 2026?
Porównaj n8n od 20 EUR/mc przy rozliczeniu rocznym (2500 wykonań) z Voiceflow: zaawansowanym wizualnym kreatorem agentów głosowych i tekstowych w 2026 r.
Czytaj artykułManyChat vs Voiceflow: którą platformę chatbotów wybrać w 2026?
ManyChat od 14 USD/mc za 250 kontaktów kontra Voiceflow z rozliczeniem usage-based dla agentów AI. Porównujemy kanały, limity oraz funkcje obu platform.
Czytaj artykułBotpress vs Make: która platforma w 2026?
Botpress daje 100 konwersacji za 0 USD, a Make automatyzuje od 1000 darmowych kredytów. Porównujemy ceny, limity i doradzamy, które z tych narzędzi wybrać.
Czytaj artykułFAQ
Częste pytania
01.Która platforma automatyzacji jest najlepsza w 2026?
Nie ma jednej najlepszej. Dla większości małych i średnich firm Make wygrywa stosunkiem ceny do możliwości, Zapier prostotą i liczbą integracji, a self-hosted n8n wtedy, gdy liczy się wolumen albo kontrola nad danymi. Każde porównanie poniżej kończy się werdyktem per scenariusz.
02.Jak aktualne są ceny w tych porównaniach?
Każda strona pokazuje datę „dane sprawdzone" i linkuje cenniki dostawców, z których wzięliśmy liczby. Ceny w porównaniach weryfikujemy co miesiąc; jeśli dostawca zmieni plany między sprawdzeniami, najpierw zobaczysz to w linku źródłowym.
03.Czy Dobify zarabia na polecaniu któregoś z tych narzędzi?
Nie. Dobify to niezależna agencja: wdrażamy n8n, Make i Zapiera u klientów i żaden dostawca nam nie płaci. Rekomendacja z bezpłatnego audytu wynika z Twojego wolumenu i zespołu, nie z prowizji.